2131378163613590
Zavod Amo, center za psihoterapijo, svetovanje in izobraževanje

Individualna terapija

individualna terapija

Individualna terapija je namenjena posameznikom

Na individualno terapijo pride posameznik sam. Namenjena je osebam,

  • ki so se znašle v stiskah, kot so nezvestoba, razveza ali želja po razvezi, smrt v družini, osamljenost, brezposelnost, samomor, depresija in druge psihičnih težavah, ne vedo kako naprej,
  • ki se srečujejo z različnimi stiskami v osebnem življenju ali
  • želijo osebnostno rasti ali
  • izboljšati kakovost svojega življenja.

Namenjena je predvsem izboljšanju kvalitete življenja in medosebnih odnosov, torej osebnostni rasti.

individualna terapija

Na psihoterapiji posameznik skupaj s terapevtom razrešuje težave, kot so:

  • duševne stiske: depresija, poporodna depresija, tesnoba, panične motnje,…
  • slaba samopodoba: občutki nevrednosti, nesposobnosti, nemoči in strahu posledic čustvenega, fizičnega ali spolnega nasilja
  • različne odvisnosti: alkohol, marihuana, tableti, motnje hranjenja, samopoškodovanje, spolnosti, pornografije, dela, odnosov
  • osebne stiske: razveza, smrt družinskega člana, mobing, nezvestoba, upokojitev, izguba službe, zaključevanje šolanja, poroka, odhod od doma, rojstvo otroka,…

Kako poteka individualna terapija?

V sebi nosimo spomine, slike in doživetja iz otroštva, ki niso bili razrešeni na primeren način ali pa sploh niso bili razrešeni in nam sedaj, ko smo odrasli, onemogočajo polno in kakovostno življenje.

Delamo po modelu relacijsko družinske terapije. Odkrivamo vplive zgodnjih odnosov, ki so oblikovali in vplivali na razvoj posameznika, da je danes tako kot je. Uporabljamo pa tudi druge metode, po presoji terapevta, če se zdijo bolj primerne za reševanje stiske.

Najprej svetovalni razgovor

S terapevtom se najprej dogovorite za termin svetovalnega razgovora, ki traja 50 minut. Na podlagi tega se odločite za vključitev v terapevtski proces. 

Terapevtski proces

Terapevtski proces po navadi traja 12 srečanj (tri mesece, 1 uro na teden). Trije meseci so okvirni priporočeni čas, v katerem se po naših izkušnjah že pojavi terapevtska sprememba. 

Terapevtski proces je lahko krajši ali daljši, kar je odvisno od več dejavnikov: narave težav, želje posameznika/para/družine …

Zaupnost

Vse informacije, pridobljene na srečanjih, so tajne in se varujejo v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1-UPB1).

Vsebine pogovorov v psihoterapiji so strogo zaupne, tudi po tem, ko klient zaključi obravnavo. V nekaterih primerih pa smo dolžni prelomiti to zaobljubo. K temu nas zavezuje zakon. To je v primerih:

  • če je bilo izvršeno ali bo izvršeno kriminalno dejanje;
  • če je ogrožen otrok ali
  • če obstaja dejanska nevarnost, da bi bil klient sebi ali komu drugemu (življenjsko) nevaren.

Kako se vključiti v terapijo?

S klikom na gumb se vam odpre prijavni obrazec v katerem zaprosite za svoj termin svetovalnega razgovora in poklicali vas bomo nazaj.

>>Želim se prijaviti<<